Fizjoterapia 

Fizjoterapia 

Masaż klasyczny/leczniczy

Pleców: 30 min – 60 zł

Całościowy: 75 min – 120 zł
Masaż klasyczny jest podstawowym zabiegiem odnowy biologicznej, ma zdrowotny i relaksacyjny wpływ na organizm. Wspomaga rozluźnienie mięśni, poprawia krążenie oraz przepływ limfy, usprawnia funkcje układu nerwowego, oddechowego i pokarmowego, polepsza przemianę materii.

Masaż relaksacyjny 

Pleców: 45 min – 75 zł

Całościowy: 90 min – 150 zł

Masaż relaksacyjny to połączenie masażu klasycznego i energetyzującego oraz innych technik masażu stanowiące podstawę masażu intuicyjnego, dostosowanego do odczuć i zapotrzebowań masowanego. Masaż ten polega na intuicyjnym dotykaniu, uciskaniu, ugniataniu, głaskaniu czy rozcieraniu obolałych i napiętych miejsc w celu zmniejszenia bólu, rozluźnienia i uspokojenia osoby masowanej. Wskazania do masażu relaksacyjnego stanowią choroby cywilizacyjne (stres, przemęczenie, nadpobudliwość, apatia, bezsenność, bóle mięśniowe, zaburzenia krążenia energii), stany zakłócające normalną równowagę między zdrowiem psychicznym a fizycznym.  

Drenaż limfatyczny 

60 min – 85 zł

Drenaż limfatyczny jest jednym z elementów wspomagających kompleksową terapię przeciwobrzękową. Drenaż limfatyczny jest przeciwieństwem masażu klasycznego, który jest ukierunkowany głównie na głębiej położone struktury. Delikatne i wolne ruchy drenażu limfatycznego w ściśle określonej kolejności pozwalają stopniowo zmniejszać obrzęk bez zagrożeń dla pacjenta. Terapię tą wykorzystuje się w obrzękach kończyn dolnych oraz kończyn górnych szczególnie po mastektomii.

Masaż sportowy

30 min – 70 zł

45 min – 90 zł

Masaż sportowy – rodzaj i intensywność masażu dobierane są w zależności od okresu treningowego; pomaga w regeneracji mięśni oraz stawów szczególnie przeciążanych partii ciała. Przygotowuje do wysiłku fizycznego.

Masaż bańką chińską

45 min – 75 zł

Działanie bańki chińskiej polega na zwiększeniu ukrwienia tkanki , dzięki działaniu podciśnienia. Bańka aplikowana jest na skórę po wcześniejszym usunięciu z niej powietrza. Próżnia powoduje intensywne przekrwienie, usunięcie nagromadzonych toksyn oraz rozbicie grudek tłuszczowych. Masaż wykonywany jest na bazie kosmetyków o działaniu antycellulitowym.

Masaż dla kobiet w ciąży

45 min – 75 zł 

Obecnie uważa się, że kobiety w ciąży mogą a nawet powinny korzystać z masażu. Celem masażu jest zmniejszenie obrzęków, napięć i dolegliwości bólowych w okolicach podlegających nadmiernemu obciążeniu: barki, kark i szyja, grzbiet – szczególnie z odcinkiem lędźwiowo – krzyżowym, kończyny dolne i stawy kończyn dolnych. Masaż przynosi dobre samopoczucie, usuwa napięcie oraz dodaje energii. Poprawia także krążenie, co daje efekt uspokajający i wzmacniający. Regularny masaż podczas ciąży pomaga się odprężyć, zmniejsza zmęczenie, a także łagodzi wszystkie bóle, zwłaszcza pleców. Można stosować masaż od 12 tygodnia ciąży do rozwiązania. Przeciwwskazaniem do wykonania masażu jest pierwszy trymestr ciąży, choroby sercowo – naczyniowe, cukrzyca ciężarnych, stany zapalne, niedokrwistość, nieprawidłowy przebieg ciąży. Dla bezpieczeństwa własnego i płodu zalecamy każdorazowo konsultację ze swoim lekarzem prowadzącym. To lekarz prowadzący podejmuje decyzję o tym czy masaż lub seria masaży powinna być wykonana!!!

Masaż stóp

40 min – 60 zł

Zabieg wykorzystujący techniki z masażu tkanek głębokich, aktywnego rozluźniania oraz relaksacji mięśni.  Ruchy są stosunkowo wolne, a siła nacisku aplikowana jest dla każdego pacjenta indywidualnie, dzięki czemu masaż przywraca prawidłowe napięcie, niweluje ból oraz może przyczynić się do korekcji postawy.

Masaż głowy

30 min – 50 zł

Masaż głowy odżywia, nawilża i wzmacnia cebulki włosów oraz skórę głowy. Poprawia również dopływ krwi do głowy, odpręża mięśnie i włókna nerwowe dzięki czemu uwalnia od bóli głowy i uczucia ciężkości. Przyczynia się w ten sposób do odświeżenia zarówno umysłu, jak i ciała, rozładowania napięcia, usunięcia zmęczenia oraz polepszenia ukrwienie skóry głowy, odżywienie cebulek włosowych. 

Fizjoterapia kompleksowa

60 min – 75 zł

Fizjoterapia kompleksowa obejmuje konsultację fizjoterapeutyczną oraz dobrane według potrzeb terapie: terapię manualną, kinezyterapię, terapię tkanek miękkich, terapię punktów spustowych, kinesiology taping.

Kinesiology taping

25 – 40 zł (w zależności od rozmiaru aplikacji)

Kienesiology taping polega na aplikowaniu na ciało taśm o rozciągliwości zbliżonej do elastyczności skóry lub sztywnych tapów stabilizujących stawy. Sekretem terapii nie jest sam plaster, a znajomość anatomii oraz mechaniki stawów, która po ocenie problemu daje możliwość zastosowania odpowiedniej techniki klejenia zgodnie z przebiegiem struktur, które chcemy, odciążyć lub napiąć. Kinesiologytaping sprawdza się w stanach pourazowych mięśni czy ścięgien, oraz jako wsparcie przeciążonych stawów podczas wysiłku. Znakomicie odprowadza obrzęki czy wybroczyny po stłuczeniach lub pooperacyjnie. Metoda znalazła również zastosowanie w rehabilitacji kobiet w ciąży oraz u dzieci i młodzieży jako terapia pomocnicza przy korygowaniu wad postawy. Aplikacja utrzymuje się na skórze nawet 4-5 dni. Można się w niej kąpać i nie ogranicza ruchów. Pierwsza aplikacja poprzedzona jest wstępną diagnostyką funkcjonalną problemu, tak aby możliwe było dobranie najodpowiedniejszego sposobu klejenia taśm.

Leave a Reply

%d bloggers like this: